Ποδόσφαιρο » UEFA Europa League

Ανατροπή η Αϊντράχτ, στους 4 Τσέλσι, Άρσεναλ, Βαλένθια !!
Παρασκευή, 19 Απριλίου 2019
Η Άιντραχτ συνέχισε την τρελή της πορεία νικώντας τη Μπενφίκα με 2-0 πέρασε στα ημιτελικά ενώ Τσέλσι, Άρσεναλ και Βαλένθια εύκολα ή δύσκολα πήραν την πρόκριση στα ημιτελικά.

Προβάδισμα για Μπενφίκα, Άρσεναλ, Τσέλσι και Βαλένθια !!
Παρασκευή, 12 Απριλίου 2019
Η Μπενφίκα με τον Φέλιξ να πετυχαίνει χατ τρικ επικράτησε 4-2 της Άιντραχτ ενώ η Άρσεναλ του Παπασταθόπουλου επιβλήθηκε 2-0 της Νάπολι. Δεν φόρτσαρε η Τσέλσι, πήρε σκορ πρόκρισης στις καθυστερήσεις η Βαλένθια.

Ζευγάρια… Champions στο Europa: Άρσεναλ-Νάπολι και Βιγιαρεάλ-Βαλένθια !!
Παρασκευή, 15 Μαρτίου 2019
Μεγάλα ματς ανέδειξε η κλήρωση για τα προημιτελικά του Champions League.

Θρίλερ στο Κράσνονταρ με τη Βαλένθια να προκρίνεται !!
Πέμπτη, 14 Μαρτίου 2019
Το ματς της Κράσνονταρ με την Βαλένθια εξελίχθηκε σε θρίλερ στα τελευταία του λεπτά με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 93’ σε 1-1 και να παίρνουν την πρόκριση.

Αγκαλιά με τα προημιτελικά Νάπολι και Τσέλσι, προβάδισμα για Βαλένθια !!
Παρασκευή, 8 Μαρτίου 2019
Οι Νάπολι και Τσέλσι συνέτριψαν με το ίδιο σκορ (3-0) εντός έδρας τις Ζάλτσμπουργκ και Ντινάμο Κιέβου - αντίστοιχα - και βρίσκονται αγκαλιά με τα προημιτελικά του Europa League.

Στα σχοινιά η Άρσεναλ, ισοπαλίες για Ίντερ και Σεβίλλη !!
Πέμπτη, 7 Μαρτίου 2019
H Ρεν νίκησε 3-1 την Άρσεναλ - ο Παπασταθόπουλος αποβλήθηκε - κι απέκτησε σαφές προβάδισμα πρόκρισης στα προημιτελικά.

Στους 16 η Μπενφίκα, πρόκριση για Ίντερ και Τσέλσι !!
Παρασκευή, 22 Φεβρουαρίου 2019
Η Μπενφίκα των Οδυσσέα Βλαχοδήμου και Ανδρέα Σάμαρη προκρίθηκε στους 16 του Champions League. Εύκολα οι Τσέλσι και Ίντερ, μεγάλες εκπλήξεις από Σλάβια, Κρασνοντάρ και Ρεν που άφησαν έξω τις Γκενκ, Λεβερκούζεν και Μπέτις αντίστοιχα.

«Πάγωσε» η πρόκριση για τον Ολυμπιακό !!
Ευρωπαϊκό φινάλε για τον Ολυμπιακό. Οι «ερυθρόλευκοι» ηττήθηκαν με 1-0 από την Ντιναμό στο παγωμένο Κίεβο, αν και έχασαν (και πάλι) μεγάλες ευκαιρίες και έμειναν εκτός Europa League.

«Ντούμπλαρε» τις νίκες και προκρίθηκε η Σεβίλλη !!
Τετάρτη, 20 Φεβρουαρίου 2019
Στην φάση των «32» σταμάτησε η πορεία της Λάτσιο στο Europa League, με την Σεβίλλη να κερδίζει και στην Ισπανία (2-0) και να προκρίνεται στην επόμενη φάση με δύο νίκες!

Καθάρισε η Νάπολι, αγκαλιά με την πρόκριση Τσέλσι και Βαλένθια !!
Παρασκευή, 15 Φεβρουαρίου 2019
Η Νάπολι νίκησε 3-1 εκτός έδρας τη Ζυρίχη και βρίσκεται με το ενάμιση πόδι στους 16 του Europa League.

Σελίδες: Επόμενη