Ποδόσφαιρο » UEFA Europa League

Μπλε ραψωδία η Τσέλσι ισοπέδωσε την Άρσεναλ με Αζάρ-Ζιρού !!
Πέμπτη, 30 Μαΐου 2019
Ο Εντέν Αζάρ με δύο γκολ και μια ασίστ και ο Ζιρού με ένα γκολ, κερδισμένο πέναλτι και ασίστ ισοπέδωσαν την Άρσεναλ με 4-1 στο Μπακού και η Τσέλσι σήκωσε το 2ο Europa League, μετά από εκείνο του 2013.

Με σούπερ... Ομπαμεγιάνγκ «πέταξε» στον τελικό η Άρσεναλ !!
Παρασκευή, 10 Μαΐου 2019
Άρσεναλ έτοιμη για κούπα! Με τον Ομπαμεγιάνγκ να πετυχαίνει χατ-τρικ και τον Λακαζέτ να σκοράρει και αυτός, η ομάδα του έμερι έκανε... παρέλαση στην έδρα της Βαλένθια (2-4) και προκρίθηκε στον τελικό.

Σ-Κέπα-σε το τέρμα και πήγε τελικό η Τσέλσι !!
Με τον Κέπα να αποκρούει δύο πέναλτι, η Τσέλσι κέρδισε 4-3 στη... ρώσικη ρουλέτα την μαχητική Άιντραχτ και θα συναντήσει την Άρσεναλ στον αγγλικό εμφύλιο του Μπακού, στις 29 Μαϊου!

Ισοπαλία σαν... νίκη και φαβορί για τελικό η Τσέλσι !!
Παρασκευή, 3 Μαΐου 2019
Η Άιντραχτ προηγήθηκε με το... συνήθη ύποπτο Γιόβιτς, η Τσέλσι ανέβασε στροφές, ο Πέδρο πέτυχε το χρυσό εκτός έδρας γκολ και θα μπορούσε να φύγει από τη Φρανκφούρτη νικήτρια, αλλά ο Τραπ κράτησε το 1-1.

Οι «κανονιέρηδες» Λακαζέτ, Ομπαμεγιάνγκ στέλνουν την Άρσεναλ στον τελικό !!
Με δύο τέρματα του Λακαζέτ και ένα του Ομπαμεγιάνγκ, η Άρσεναλ επικράτησε 3-1 εντός έδρας της Βαλένθια και απέκτησε σημαντικό αβαντάζ για την πρόκριση στον τελικό του Europa League.

Ανατροπή η Αϊντράχτ, στους 4 Τσέλσι, Άρσεναλ, Βαλένθια !!
Παρασκευή, 19 Απριλίου 2019
Η Άιντραχτ συνέχισε την τρελή της πορεία νικώντας τη Μπενφίκα με 2-0 πέρασε στα ημιτελικά ενώ Τσέλσι, Άρσεναλ και Βαλένθια εύκολα ή δύσκολα πήραν την πρόκριση στα ημιτελικά.

Προβάδισμα για Μπενφίκα, Άρσεναλ, Τσέλσι και Βαλένθια !!
Παρασκευή, 12 Απριλίου 2019
Η Μπενφίκα με τον Φέλιξ να πετυχαίνει χατ τρικ επικράτησε 4-2 της Άιντραχτ ενώ η Άρσεναλ του Παπασταθόπουλου επιβλήθηκε 2-0 της Νάπολι. Δεν φόρτσαρε η Τσέλσι, πήρε σκορ πρόκρισης στις καθυστερήσεις η Βαλένθια.

Ζευγάρια… Champions στο Europa: Άρσεναλ-Νάπολι και Βιγιαρεάλ-Βαλένθια !!
Παρασκευή, 15 Μαρτίου 2019
Μεγάλα ματς ανέδειξε η κλήρωση για τα προημιτελικά του Champions League.

Θρίλερ στο Κράσνονταρ με τη Βαλένθια να προκρίνεται !!
Πέμπτη, 14 Μαρτίου 2019
Το ματς της Κράσνονταρ με την Βαλένθια εξελίχθηκε σε θρίλερ στα τελευταία του λεπτά με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 93’ σε 1-1 και να παίρνουν την πρόκριση.

Αγκαλιά με τα προημιτελικά Νάπολι και Τσέλσι, προβάδισμα για Βαλένθια !!
Παρασκευή, 8 Μαρτίου 2019
Οι Νάπολι και Τσέλσι συνέτριψαν με το ίδιο σκορ (3-0) εντός έδρας τις Ζάλτσμπουργκ και Ντινάμο Κιέβου - αντίστοιχα - και βρίσκονται αγκαλιά με τα προημιτελικά του Europa League.

Σελίδες: Επόμενη