Ποδόσφαιρο » UEFA Europa League

Ο Μοράτα έσωσε την Τσέλσι, βαθμός στο 91’ για Απόλλωνα κόντρα στην Μαρσέιγ του Μήτρογλου !!
Παρασκευή, 5 Οκτωβρίου 2018
Η Βίντι ήταν άκρως αξιόμαχη στο Στάμφορντ Μπριτζ και χρειάστηκε ένα γκολ του Μοράτα στο 70’ για να μην γκελάρει η Τσέλσι και να κάνει το 2 στα 2 στον όμιλο του ΠΑΟΚ. Ο Απόλλωνας πλήγωσε στις καθυστερήσεις την Μαρσέιγ του Μήτρογλου.

Αδίκησε τον εαυτό του ο Ολυμπιακός !!
Κρίμα για τον Ολυμπιακό. Οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν νωρίς στο «Σαν Σίρο», κράτησαν μέχρι το 70’, αλλά κατερρευσαν στη συνέχεια και με τρία γκολ σε λιγότερο από 10’ ηττήθηκαν 3-1 από τη Μίλαν.

Χόρεψε... Ζάμπα πρόκρισης στη Λευκορωσία ο ΠΑΟΚ !!
«Φωτιά» ήταν ο ΠΑΟΚ στη Λευκορωσία. Με σόου του Ζαμπά (δύο γκολ και δύο ασίστ σε Πρίγιοβιτς και Πέλκα), ο «δικέφαλος του Βορρά» διέλυσε 4-1 την Μπάτε και είδε τον δρόμο της πρόκρισης να ανοίγει.

Ο Ιγκουαΐν ξελάσπωσε την Μίλαν, συντριβή στην Κροατία για Φενέρμπαχτσε !!
Παρασκευή, 21 Σεπτεμβρίου 2018
Η Μίλαν ζορίστηκε στο Λουξεμβούργο αλλά με γκολ του Γκονσάλο Ιγκουαΐν επικράτησε 1-0 της Ντουντελάνζ και πήρε κεφάλι στον 6ο όμιλο με το... καλημέρα! Τεσσάρα της Ντίναμο στο Ζάγκρεμπ επί της Φενέρμπαχτσε.

Άλλη κλάση η Τσέλσι, «έπνιξε» τον ΠΑΟΚ !!
Πέρασε με άνεση από την Τούμπα η Τσέλσι! Η ομάδα του Σάρι με σκόρερ τον Γουίλιαν (7’) και αφού έχασε σωρεία ευκαιριών, επικράτησε με το τιμητικό για τον ΠΑΟΚ 1-0.

Θα φανεί στο... χειροκρότημα !!
Ναι μεν δεν νίκησε, αλλά ούτε λύγισε. Ο Ολυμπιακός (με 10 από το 73’) άντεξε στην πίεση της Μπέτις στο Καραϊσκάκη, κλώτσησε δύο μεγάλες ευκαιρίες και στο τέλος έβαλε έναν βαθμό στο σακούλι (0-0).

Συγχαρητήρια της... συμπολίτισσας Ρεάλ στην Ατλέτικο !!
Πέμπτη, 17 Μαΐου 2018
Τα εύσημα στην Ατλέτικο Μαδρίτης για την κατάκτηση του Europa League απένειμε... διαδικτυακά η Ρεάλ Μαδρίτης.

Κούπα η Ατλέτικο στο «σπίτι» του Γκριεζμάν !!
Επίδειξη ισχύος, επίδειξη ποιότητας! Η Ατλέτικο έκανε... πλάκα (3-0) στη Μαρσέιγ, ο Γκριεζμάν σκόραρε δις στην έδρα της αγαπημένης του Λιόν και οι «ροχιμπλάνκος» κατέκτησαν με εμφατικό τρόπο το Europa.

Δεν την πάτησαν οι ταύροι και πάει τελικό η Μαρσέιγ !!
Παρασκευή, 4 Μαΐου 2018
Η Σάλτσμπουργκ έδειξε τα δόντια της, ισοφάρισε το 2-0 της Μασσαλίας και έστειλε τον ημιτελικό στην παράταση, όμως η Μαρσέιγ βρήκε το γκολ με τον Ρολάντο και πάει τελικό (2-1). Τρομερά διαιτητικά λάθη...

Ατλέτικο για κούπα !!
Φουλ για τον τρίτο Europa League της ιστορίας της πάει η Ατλέτικο! Χάρη σε γκολ του Ντιέγκο Κόστα, οι Μαδριλένοι καθάρισαν 1-0 τη λιγόψυχη Άρσεναλ και προκρίθηκαν στον τελικό της Λιόν.

Σελίδες: Επόμενη