Ποδόσφαιρο » Champions League

Πρόκριση για Λιόν, ματσάρα με έξι γκολ στο Άγιαξ-Μπάγερν !!
Πέμπτη, 13 Δεκεμβρίου 2018
Η Λιόν έμεινε όρθια στο παγωμένο Κίεβο και με το 1-1 με αντίπαλο την Σαχτάρ ακολούθησε την Σίτι στην επόμενη φάση. Χωρίς ήττα πάνε στους 16 Μπάγερν και Άγιαξ, δεύτερη φετινή ήττα για Γιουβέντους.

Σκληρή τιμωρία για την ΑΕΚ !!
Ένα από τα ελάχιστα λάθη που έκανε στο «Ντα Λουζ» πλήρωσε η ΑΕΚ. Παρόλο που στάθηκε καλά απέναντι στην Μπενφίκα, εκείνη τιμώρησε σκληρά ένα φάουλ-δώρο του Γαλανόπουλου και την άφησε άποντη (1-0).

Στους 16 με Σαλάχ-Άλισον για Λίβερπουλ !!
Τετάρτη, 12 Δεκεμβρίου 2018
Η Λίβερπουλ νίκησε 1-0 τη Νάπολι με τον Μοχάμεντ Σαλάχ και προκρίθηκε στους 16 του Champions League, μαζί με την Παρί Σεν-Ζερμέν η οποία πέρασε (1-4) από το Βελιγράδι.

Ο Μουρίνιο έκανε κηδεία στην Γιουβέντους !!
Πέμπτη, 8 Νοεμβρίου 2018
Ο Κριστιάνο Ρονάλντο σκόραρε το πρώτο γκολ στο UCL με τη Γιουβέντους όμως η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έκανε σούπερ ανατροπή (2-1) στο Τορίνο και υποχρέωσε την βέκια σινιόρα στην πρώτη φετινή της ήττα.

Έμεινε με το «αχ» η ΑΕΚ !!
Με τον... καημό του τι θα γινόταν αν δεν ενεργούσε επιπόλαια ο Τσόσιτς και δεν δινόταν αυστηρό πέναλτι εναντίον της έμεινε η ΑΕΚ. Κάνοντας πολύ καλή εμφάνιση, έχασε αξιοπρεπώς 2-0 από την Μπάγερν.

Απίθανο φινάλε στο Μιλάνο !!
Τετάρτη, 7 Νοεμβρίου 2018
Μια ακόμη μαγική βραδια μας πρόσφερε το Champions League με φινάλε θρίλερ στα μεγάλα παιχνίδια.

Μπορεί και χωρίς τον Μέσι !!
Πέμπτη, 25 Οκτωβρίου 2018
Η λαβωμένη, από την απουσία του Αργεντινού, Μπάρτσα κέρδισε άνετα την Ίντερ κι έκανε το 3χ3 - «Θρίλερ» στο Παρίσι με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 93’ τη Νάπολι σε 2-2 - Συντριβή της Ατλέτικο στο Ντόρτμουντ (4-0 οι γηπδούχοι)!

Τρένο η... «Κυρία» !!
Τετάρτη, 24 Οκτωβρίου 2018
Ο Ντιμπάλα με ένα γκολ στο 17’ επέτρεψε στην Γιουβέντους να φύγει με το διπλό στην επιστροφή του Ρονάλντο στο «Ολντ ΤΡάφορντ» - Στις καθυστερήσεις ο Άγιαξ λύγισε την Μπενφίκα, αγχωτική νίκη της Ρεάλ επί της Πλζεν.

Έπεσε γενναία η ΑΕΚ !!
Τρίτη, 23 Οκτωβρίου 2018
Η ήττα δεν αποφεύχθηκε, αλλά η ΑΕΚ κέρδισε το χειροκρότημα του κόσμου της. Παλεύοντας στα ίσια, υπέκυψε σε μια έκλαμψη της τεράστιας ποιότητας της Μπάγερν που της χάρισε σε δυο λεπτά το διπλό (0-2).

Τεσσάρα η Μπάρτσα με... Μάγο Μέσι !!
Πέμπτη, 4 Οκτωβρίου 2018
Ο... θρύλος Μέσι πέτυχε δυο γκολ στο Wembley, είχε δυο δοκάρια και η Μπαρτσελόνα πέρασε εύκολα από το Λονδίνο επικρατώντας 4-2 της Τότεναμ. Γκολάρα ο Ράκιτιτς, γκάφα ο Γιορίς.

Σελίδες: Επόμενη