Ποδόσφαιρο » Champions League

Mπορεί και χωρίς Ρονάλντο η Γιουβέντους, νίκες για Ρεάλ και Γιουνάιτεντ !!
Πέμπτη, 20 Σεπτεμβρίου 2018
Παρά την αποβολή του Ρονάλντο η Γιουβέντους πέρασε από το Μεστάγια με δύο εύστοχα πέναλτι του Πιάνιτς. Με το δεξί η πρωταθλήτρια Ευρώπης Ρεάλ, 2-0 την Ρόμα.

Είδε... άστρα στο Άμστερνταμ η ΑΕΚ !!
Τετάρτη, 19 Σεπτεμβρίου 2018
Η εξαιρετική στο πρώτο ημίχρονο ΑΕΚ πλήρωσε τις στιγμιαίες ολιγωρίες και την έλλειψη λύσεων γνωρίζοντας την ήττα με 3-0 από τον Άγιαξ στην επιστροφή της στο Champions League.

Ο Φιρμίνο εκτόξευσε την Λίβερπουλ στο ντέρμπι με την Παρί !!
Σούπερ ματς στο Άνφιλντ, με την Λίβερπουλ να προηγείται 2-0, την Παρί Σεν Ζερμέν να ισοφαρίζει, και το φινάλε να βρίσκει τον Φιρμίνο να υπογράφει τη νίκη των κόκκινων στο 92’. Σπουδαία διπλά για Ατλέτικο, Ντόρτμουντ.

Μπροστά στη «βασίλισσα» Ρεάλ τρέμουν τα χέρια σου !!
Κυριακή, 27 Μαΐου 2018
Δεν το κουνάει από τον θρόνο της. Η Ρεάλ, χάρις και στον τραγικό Κάριους γονάτισε(3-1) στον τελικό του Ch. League τη Λίβερπουλ, που έχασε στο 31’ τον Σαλάχ και έκανε το threepeat. Μυθικό γκολ ο Μπέιλ.

Ρεάλ σου ’ρχεται !!
Πέμπτη, 3 Μαΐου 2018
Έτοιμη να διεκδικήσει το 6ο Champions League της ιστορίας της είναι η Λίβερπουλ, η οποία παρά την ήττα με 4-2 από τη Ρόμα έκλεισε εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό του Κιέβου απέναντι στη Ρεάλ Μαδρίτης.

Τελικός, γιατί έτσι της αρέσει !!
Τετάρτη, 2 Μαΐου 2018
Τίποτα δεν γινόταν να κόψει τον δρόμο της βασίλισσας για τον τρίτο σερί τελικό και τη διεκδίκηση του 13ου Ch.League. Η Μπάγερν κατατρόμαξε τη Ρεάλ, που είχε άγιο και με το 2-2 τσέκαρε το εισιτήριο.

Βασιλική απόδραση από το Μόναχο !!
Τετάρτη, 25 Απριλίου 2018
Άλμα πρόκρισης στον τελικό του Champions League έκανε η Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία με απίστευτο «ριφιφί» μέσα στο Μόναχο επικράτησε της Μπάγερν με 1-2 και ετοιμάζει βαλίτσες για... Κίεβο.

Έκανε θαύματα ο Σαλάχ, θέλει (νέα) θαύματα η Ρόμα !!
Θεέ μου ένας Σαλάχ! Ο Αιγύπτιος οργίασε (δύο γκολ, δύο ασίστ) και οδήγησε τη Λίβερπουλ σε νίκη (5-2) μισή-πρόκριση επί της Ρόμα, με τους «τζιαλορόσι» να θέλουν νέο θαύμα για να ελπίζουν για τελικό.

Τα θηρία ανταμώνουν ξανά: Μπάγερν-Ρεάλ στα ημιτελικά !!
Παρασκευή, 13 Απριλίου 2018
Ένας τεράστιος ημιτελικός στο Champions League. Μπάγερν-Ρεάλ αντιμέτωπες ξανά. Στο άλλο ζευγάρι Λίβερπουλ-Ρόμα.

Το θαύμα έγινε calma !!
Πέμπτη, 12 Απριλίου 2018
Η Γιουβέντους έκανε πλάκα για 80λεπτά και χάρη στο 0-3 πήγαινε στην παράταση όμως ένα πέναλτι που σήκωσε θύελλα αντιδράσεων και εκτέλεσε στην εκπνοή ο Ρονάλντο έστειλε τη Ρεάλ στα ημιτελικά (3-1).

Σελίδες: Επόμενη