Ποδόσφαιρο » Champions League

Ο Μουρίνιο έκανε κηδεία στην Γιουβέντους !!
Πέμπτη, 8 Νοεμβρίου 2018
Ο Κριστιάνο Ρονάλντο σκόραρε το πρώτο γκολ στο UCL με τη Γιουβέντους όμως η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έκανε σούπερ ανατροπή (2-1) στο Τορίνο και υποχρέωσε την βέκια σινιόρα στην πρώτη φετινή της ήττα.

Έμεινε με το «αχ» η ΑΕΚ !!
Με τον... καημό του τι θα γινόταν αν δεν ενεργούσε επιπόλαια ο Τσόσιτς και δεν δινόταν αυστηρό πέναλτι εναντίον της έμεινε η ΑΕΚ. Κάνοντας πολύ καλή εμφάνιση, έχασε αξιοπρεπώς 2-0 από την Μπάγερν.

Απίθανο φινάλε στο Μιλάνο !!
Τετάρτη, 7 Νοεμβρίου 2018
Μια ακόμη μαγική βραδια μας πρόσφερε το Champions League με φινάλε θρίλερ στα μεγάλα παιχνίδια.

Μπορεί και χωρίς τον Μέσι !!
Πέμπτη, 25 Οκτωβρίου 2018
Η λαβωμένη, από την απουσία του Αργεντινού, Μπάρτσα κέρδισε άνετα την Ίντερ κι έκανε το 3χ3 - «Θρίλερ» στο Παρίσι με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 93’ τη Νάπολι σε 2-2 - Συντριβή της Ατλέτικο στο Ντόρτμουντ (4-0 οι γηπδούχοι)!

Τρένο η... «Κυρία» !!
Τετάρτη, 24 Οκτωβρίου 2018
Ο Ντιμπάλα με ένα γκολ στο 17’ επέτρεψε στην Γιουβέντους να φύγει με το διπλό στην επιστροφή του Ρονάλντο στο «Ολντ ΤΡάφορντ» - Στις καθυστερήσεις ο Άγιαξ λύγισε την Μπενφίκα, αγχωτική νίκη της Ρεάλ επί της Πλζεν.

Έπεσε γενναία η ΑΕΚ !!
Τρίτη, 23 Οκτωβρίου 2018
Η ήττα δεν αποφεύχθηκε, αλλά η ΑΕΚ κέρδισε το χειροκρότημα του κόσμου της. Παλεύοντας στα ίσια, υπέκυψε σε μια έκλαμψη της τεράστιας ποιότητας της Μπάγερν που της χάρισε σε δυο λεπτά το διπλό (0-2).

Τεσσάρα η Μπάρτσα με... Μάγο Μέσι !!
Πέμπτη, 4 Οκτωβρίου 2018
Ο... θρύλος Μέσι πέτυχε δυο γκολ στο Wembley, είχε δυο δοκάρια και η Μπαρτσελόνα πέρασε εύκολα από το Λονδίνο επικρατώντας 4-2 της Τότεναμ. Γκολάρα ο Ράκιτιτς, γκάφα ο Γιορίς.

«Όρθιος» στο Μόναχο ο Άγιαξ !!
Τετάρτη, 3 Οκτωβρίου 2018
Ο Άγιαξ έκανε φοβερή εμφάνιση στο Μόναχο και έμεινε στο 1-1 απέναντι στην κακή Μπάγερν, που στάθηκε τυχερή στο τέλος.

ΑΕΚ δεν σου άξιζε τέτοια τιμωρία !!
Ποδοσφαιρική αυτοκτονία παρόλο που νωρίτερα είχε αναστηθεί διέπραξε η ΑΕΚ. Αφού γύρισε χαμένο ματς με τη Μπενφίκα και άγγιξε το θαύμα της ανατροπής τιμωρήθηκε με σκληρή και άδικη ήττα 3-2.

Mπορεί και χωρίς Ρονάλντο η Γιουβέντους, νίκες για Ρεάλ και Γιουνάιτεντ !!
Πέμπτη, 20 Σεπτεμβρίου 2018
Παρά την αποβολή του Ρονάλντο η Γιουβέντους πέρασε από το Μεστάγια με δύο εύστοχα πέναλτι του Πιάνιτς. Με το δεξί η πρωταθλήτρια Ευρώπης Ρεάλ, 2-0 την Ρόμα.

Σελίδες: Επόμενη